KAYIT    İLETİŞİM
İYİ SEÇİM!
  • Doğu Karadeniz Yaylaları: Doğu Karadeniz'in coğrafyasını bizimle beraber keşfedin
  • Doğu Karadeniz Yaylaları: Doğu Karadeniz'in coğrafyasını bizimle beraber keşfedin
  • Doğu Karadeniz Yaylaları: Doğu Karadeniz'in coğrafyasını bizimle beraber keşfedin
  • Doğu Karadeniz Yaylaları: Doğu Karadeniz'in coğrafyasını bizimle beraber keşfedin
  • Özenle hazırlanmış ve seçilmiş yerlere geziler
  • Konforlu araçla ulaşım
  • Uzman yerel rehberlik hizmeti
Doğu Karadeniz'in coğrafyasını bizimle beraber keşfedin

TUR PROGRAMI

Yazdır

1.

Gün
Trabzon

Trabzon Havalimanı’nda saat 09:45’teki buluşmanın ardından aracımızla Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 1,5 saatlik sahil yolu yolculuğundan sonra vadiye giriş yapacağız. Ardından yaklaşık 40 dakikalık yolculuğun sonrası yerel yaşama dokunmak için otelimizin bulunduğu Mollaveyis Köyü’ne gidiyoruz ve burada otelimize yerleşiyoruz.

Otelde alacağımız öğle yemeğinin ardından gezimize başlıyoruz. Parkurun tamamı orman içindedir. Etrafımız kestane, ıhlamur ve ladin ağaçlarıyla kaplı olacak. 45 dakikalık bir yürüyüş sonrası Zizna Bölgesi’ne varmış oluyoruz. Burada tarihi konakları ziyaret ediyoruz.

Sonrasında Zizna’dan ayrılıp yürüyüşümüze devam edeceğiz. Orman içerisindeki patikalardan Çinçiva Köprüsü’ne kadar yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir yürüyüş daha yaparak günü tamamlıyoruz. Grup halinde tarihi Çinçiva Köprüsü’nde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra otelimize dönüyoruz.2.

Gün
Rize 2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından gezimize Pokut ve Sal Yaylası ile başlıyoruz. 4x4 unimogla çıkacağımız Pokut ve Sal Yaylaları defalarca gazete ve dergilere konu olan, instagram paylaşımlarının vazgeçilmez noktası, 2000 metre yükseklikte muhteşem güzellikte iki yayladır. Tepe üstüne kurulu bu yaylalardaki tüm evlerin tamamen ahşaptır. Bakirliğini korumuş bu iki yaylanın etrafı vahşi bir ormanla çevrili, manzara ise doyulmaz.

Otelden yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından ilk durağımız olan Sal Yaylası’na ulaşıyoruz. . Sal Yaylası'yla olan birlikteliğimiz bittikten sonra Pokut Yaylası'na geçiyoruz.

İki yayla arasında yapacağımız yarım saatlik düz orman içi yürüyüş güne ayrı bir güzellik katacak. Bu kısa yürüyüşün ardından bu sefer Pokut Yaylası’nın manzarasının keyfini çıkarıyoruz. Bir yandan deniz, bir yandan Kaçkar, şansımız varsa bulut denizi ve bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıkları. Pokut'ta manzaraya karşı vereceğimiz molada size sürpriz ikramlarımız olacak. Yaylayı gezip keyfini çıkardıktan sonra Hazindak Yaylası'na doğru yürüyüşe başlıyoruz.

2,5 saatlik bir yürüyüşünün ardından yaylaya varıyoruz. Öğle yemeğimizi burada yiyip biraz vakit geçirdikten sonra aracımızla buluşup dönüşe geçiyoruz. Kalan zamana göre yol üstünde uğrayabileceğimiz bir kaç yer daha var. Muhteşem Palovit Şelalesi ise bu yürüyüşü taçlandıracaktır.. İsteyenler yoldan aşağıya inip şelalenin dibinde fotoğraf çektirebilir.

Şelaleden ayrıldıktan sonra otelimize dönüyoruz.


3.

Gün
Rize 3 gün programını görmek için tıklayınız

Bugün programın gene suya girilebilen yürüyüşlerinden birini yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik araç yolculuğunun ardından Elevit Yaylası’nın üzerinde bulunan 2530 metre yükseklikteki Trovit yaylasına varıyoruz. Bugünkü yürüyüşümüz buradan başlayacak. Yaklaşık 1 saat neredeyse düz olan yürüyüş son yarım saatte eğim kazanacak. Buraya kadar yürüyüşümüz 5 km olacak. Yürüyüşün sonunda Soğanlı Dağlarına bakan manzarası ile 2850 metre rakımdaki Yıldız Gölü’ne varıyoruz.

Gölün rengi mavi-yeşil, kenarında büyük ve düz bir çimenlik var. Ayrıca göle çok rahat, kumsalından girebiliyorsunuz. Yani uzun bir mola verip, göle girip öğle yemeğini almak için harika bir yer. Burada keyfimize göre bir süre kaldıktan sonra aynı patikadan geri döneceğiz.

Gelirken yanından geçtiğimiz 1800 metre yükseklikteki Elevit Yaylası. Bir zamanların en çok ziyaret edilen, Vartovor festivali ile ünlü bu yayla son zamanlarda eski hareketliliğini yitirmiş durumda.

Yaylayı görüntülemek için etrafında yapacağımız kısa yürüyüşün ardından otele dönüş başlayacak. İsteyenler bu kısa yürüyüşe katılmayıp, yaylanın içinden akan derede ayaklarını dinlendirebilirler. Yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz.


4.

Gün
Rize 4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından yoğun bir güne başlıyoruz. Bulut Şelalesi ve Büyük Göl'de (2800m) yüzme şansımız olacak. Mayo ve havlularınızı yanınıza almayı unutmayın.

İlk olarak Tar Deresi parkuruna gidiyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık kolay bir yürüyüş sonunda Bulut Şelalesi‘ne gelmiş oluyoruz. İsteyenler burada yüzebilir. Burada verdiğimiz moladan sonra geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz ve Ayder Yaylası'na çıkıyoruz. Ayder Yaylası'nda kısa bir mola verip Gelintülü Şelalesi'ni fotoğrafladıktan sonra yola devam ediyoruz.

Ayder'den sonra yörede Laz Yaylaları olarak bilinen ve tabi ki Lazların kurdukları ve yaşattıkları yaylaları göreceğiz. Bir de Avusor Yaylası’nın üzerindeki göle yürüyüşümüz var. Avusor Yaylası’na kadar araçla çıkıyoruz. Yolda Hacizeni, Kvaokobğumeri (Lazca Taş Yığılı anlamına geliyor) ve Toba Yaylaları’nı göreceğiz.

Avusor Yaylası’na vardıktan sonra Büyük Göl’e 1,5 saatlik bir yürüyüş yapacağız.2800 metredeki bu gölde yüzme molası verdikten sonra aynı yoldan geri dönüyoruz. Avusor Yaylası'na vardıktan sonra yöresel öğle yemeğimizi alıyoruz.

Büyük Göl yürüyüşüne katılmak istemeyenler yaylada vakit geçirebilirler. Yemeğin ardından günbatımı için Huser Yaylası'na doğru yola çıkıyoruz. 2320 metre yükseklikteki yayla, 360olik manzarasıyla deniz dahil her yeri gören konumu ile ön plana çıkıyor. Bir de sosyal medyada bol bol gördüğünüz bulutlara değen salıncak da burada. Yayla civarında biraz yürüyüp salıncakta fotoğrafımızı çektirdikten sonra gün batımını bekleyeceğiz. Eğer bulut denizi de olursa bu hayatta gördüğünüz en güzel manzaralardan biri ile karşılaşacaksınız. Fotoğraf çekebilirsiniz veya sadece seyredebilirsiniz.


5.

Gün
Rize 5 gün programını görmek için tıklayınız

Turumuzun son gününde bölgenin özgünlüğünü korumuş yaylalarından birine gidecek, zirvesine yürüyüş yapacak sonrasında da komşu Badara Mezrası'nı ziyaret edip dolaşacağız. Ancak yaylalardan önce Fırtına Vadisi'ni geziyoruz.

Eşyalarımızı aracımıza yükleyip otelden ayrıldıktan sonra ilk olarak Zil Kale'ye (Zir Kale) gidiyoruz. 14.yy’a tarihlenen kaleyi gezip fotoğrafladıktan sonra Palovit Şelalesi'ne gidiyoruz. 15 metre yükseklikteki şelalebölgenin en yüksek değil ama debisi en fazla olan şelalesidir. İsteyenler yoldan aşağıya inip şelalenin dibinde fotoğraf çektirebilir.

Şelaleden ayrıldıktan sonra Şimşir ormanına gideceğiz. Şimşir Ormanları ziyretimizi tamamladıktan sonra Gito Yaylası'na doğru yola çıkıyoruz.

Yaklaşık 40-50 dakikalık bir yolculukla 2050 metre yükseklikteki Gito Yaylası'na varıyoruz. Fırtına Vadisi'ne hakim bir konumdaki Gito'da; Pokut Yaylası, Çat Köyü, Badara Mezrası, Altıparmak Dağları ve hatta hava berraksa Gürcistan Dağları manzaramızı oluşturacak.

Yaylada ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğin ardından yaylanın üstünde göreceğiniz tepeye bir yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüşü herkes rahatlıkla gerçekleştirebilir. Yaklaşık yarım saat sonra tepeye varmış olacağız. Burada manzara inanılmaz. 360 derecelik bir panaromaya sahip denizi de gören bir nokta. Burada kısa bir mola verip sürpriz ikramlarımızla birlikte manzaranın keyfini çıkardıktan sonra aşağıya iniş başlıyor.

Aracımızla Gito Yaylası'ndan Badara Mezrası'na geçiyoruz. Badara Mezrası aslında küçük bir yayla. Önündeki küçük göleti ile güzel de bir fotoğraf veriyor. Badara'da yaptığımız kısa gezintinin ardından Trabzon Havaalanı'na doğru yola çıkıyoruz.

Kalan zamana göre yolda Rize Bezi Atölyesi ve Sürmene Bıçağı satış noktalarına uğrayacağız. Saat 16:45-17:00 civarı Trabzon 

DAHİL OLANLAR:
Belirtilen otelimizde 4 Gece, Oda & Kahvaltı
Rehberlik hizmeti Havaalanı transfer
Tüm Müze ve Ören yeri girişleri
Özel otobüs ile seyahat
Pokut Yaylası 4x4 Unimog transferi
Programda belirtilen restoranlar veya
benzerlerinde öğle ve akşam yemekleri
Horon, şarkılı, türkülü yöresel eğlenceler
Tam Kapsamlı İptal, Kaza ve Sağlık Sigortası
Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz Özel Kulaklıklar
Gezinin Elli Tonu Danışmanlık Hizmeti


HARİÇ OLANLAR:
Trabzon'a ulaşım (uçak bileti, gidiş- dönüş)
Özel Harcamalar
Otellerde ve yemeklerdeki tüm ekstralar
Talep edenler için rafting ücretleri


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Programın daha iyi yapılabilmesi adına acentemiz; restoranlarda, otel konaklamalarında, gezilecek yerlerde ve gezilecek yerlerin sıralamasında değişiklikler yapma hakkında sahiptir.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#29
LOKASYON:
Karadeniz
YEMEK:
Programda belirtilen restoranlar veya benzerlerinde öğle ve akşam yemekleri
ULAŞIM
Otobüs   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal Politikası

Tur kalkış tarihine 15 güne kadar olan yapacağınız iptallerde TAM İADE yapılmaktadır.

Tur kalkış tarihine daha az bir süre kalması durumunda rezervasyonda iade veya

erteleme yapılamamaktadır ancak rezervasyonda isim değişikliği yapılması mümkündür.

TARİH VE FİYATLAR

5.800TL

5 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Doğu Karadeniz Yaylaları ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

ogulcan@renatravel.com
+90 541 123 34 34
19 Mayıs Mahallesi Turaboğlu Sokak No 4 - 2
    Kadıköy İstanbul
Sitemizde anılan tüm fiyatlar, geçerli kartlar ile tek ödemede, en ucuz başlangıç fiyatlardır ve yeterli kontenjan olması durumunda geçerlidir.