BonVoyage

Lorem ipsum dolor sit amet, eu eos veniam albucius, ius dolor virtute et. Ius recusabo delicatissimi ex. Mea cu utamur.

Instagram

Rena Travel - Endülüs Esintisi

Endülüs Esintisi

Endülüs Esintisi

per person

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu eşliğinde

 

Endülüs’ün olmazsa olmazları ve sıradışı kasabaları

 

5-11 KASIM 2022 / 6 GECE – 7 GÜN

 

 

OTEL DETAYLARI

 

5 Kasım 2022 GRAN HOTEL MIRAMAR / MALAGA

 

6-9 Kasım 2022 HOTEL ALFONSO XIII / SEVILLA

 

9-11 Kasım 2022 AC HOTEL PALACIO DE SANTA PAULA

 

 

 

UÇUŞ DETAYLARI

 

05 Kasım 2022  İstanbul – Malaga TK 1305 09.20 (Kalkış) 11.50 (Varış)

 

11 Kasım 2022 Malaga – İstanbul TK 1304 17.25 (Kalkış) 23.50 (Varış)

 

 

 

ÜCRETLER

 

İki kişilik odada kişi başı: 3790 Euro

 

Tek kişilik oda: 4690 Euro

 

*** UÇAK BİLETLERİNİ KENDİLERİ TEMİN EDECEK MİSAFİRLERİMİZE YUKARIDAKİFİYATLARDAN 200 EURO İNDİRİM YAPILMAKTADIR.

 

6 GECE - 7 GÜN
 • Kalkış
  İstanbul
 • Gidiş Tarihi:
  5 Kasım 2022
 • Dönüş Tarihi:
  11 Kasım 2022
1

5 Kasım 2022 / Cumartesi İSTANBUL – MALAGA

Bu güzel liman kentinde bize çok yabancı olmayan Akdeniz’in güzel esintisi karşılayacak bizleri. Günümüze öğle yemeğimizi Restaurante El Pimpi'de alarak başlayacağız. Daha sonra, Malaga’da yapacağımız panoramik bir şehir turu sonrası, Botanik Bahçelerini ve Malaga sahilini gezeceğiz. Yarım kalmış Malaga Katedrali, unutturulmak istenen Endülüs'ün izlerini gizlice fısıldayacak bizlere, Modern Malaga’nın şık sokaklarında alışveriş ve gezi için vereceğimiz bir serbest zamandan sonra ise günümüz Andalucia'sının en eski Boğa Güreşi Meydanı Plaza de Toro, Endülüs döneminde yapılmış olan Alcazaba ve hemen Alcazaba'nın eteklerinde etkileyici ve inter-aktif müzesi ile Roma Tiyatrosu ile ünlü Picasso müzesi gezimizdeki sıradaki duraklar olacak. Kentin ilk kurucuları Fenikeliler, şehri bir balıkçılık kolonisi olarak inşa etmişler. Malaga'ya gelmişken bu 3000 yıllık geleneğin sürdürücüleri, sahildeki salaş balıkçı lokantalarını da ziyaret edeceğiz. Modern Malaga’nın şık sokaklarında alışveriş ve gezi için vereceğimiz bir serbest zamandan sonra akşam konaklayacağımız otelimize geçeceğiz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği için Fogon de laBahia'ya gideceğiz.
2

6 Kasım 2022 / Pazar MARBELLA - PUERTO BANUS - RONDA - SEVILLA

Sabah kahvaltı sonrası ilk olarak İspanya’nın en lüks beldelerinden olan dünyaca ünlü Marbella’yavaracağız. 1960’lardan sonra gün geçtikçe gelişen ve güneyin önemli destinasyonlarından biri halinegelen Marbella kasabasını gezecek, ünlü yat limanı Puerto Banus ve lüks mağazalarından olduğualışveriş caddesinden geçerek buradaki gezimizi noktalandıracağız. Puerto Banus'tan ayrılmadan önce öğle yemeğimizi Resaturante La Bocana'da alıyoruz. Sırada bizleri bekleyen Ronda kentine geçeceğiz. Malaga kenti sınırlarında bulunan Ronda kasabası, oldukça popüler bir turizm merkezi. Kent Tajo Nehri’nin oluşturduğu bir kanyon ikiye ayrılmaktadır ve yaklaşık 100 m derinliğinde bir uçurumun etrafında kurulmuştur. Daracık sokakları, beyaz badanalı evleri, tarihi köprüleri ve inanılmaz manzarası ile masallardan çıkmış bir kasaba görünümündedir. Müslümanların İber Yarımadasındaki son şehirlerinden olan, E. Hemingway’in “Çanlar Kimin İçin Çalıyor” isimli eseriyle de ölümsüzleşen ve İspanya İç Savaşı sırasında yaşananlarla tarihe geçen kasaba Roma, İslam ve Ortaçağ eserleri ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Ronda şehrindeki gezimiz sonrasında ise konaklama için Andalucia’nın başkenti Sevilla’daki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği için Restaurante Alabardero'ya gideceğiz.
3

7 Kasım 2022 / Pazartesi SEVILLA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Sevilla’daki gezimize Plaza de Espana’nın da yer aldığı Maria Luisa Parkı ve Plaza America ile başlayacak, Georges Bizet’in yazdığı Carmen Operası’nın ana kahramanı çingene Carmen’nin çalıştığı Tütün Fabrikası ile devam edeceğiz. İspanya İmparatorluğu'nun sömürgelere açılan kapısı olan Sevilla’da her köşede sömürgelerden elde edilen zenginliğin izlerini görmek mümkün. İçerisinde Cristof Colomb’un mezarı da yer alan, dünyanın en büyük üçüncü katedrali Sevilla Katedrali sıradaki durağımız. Katedralin hemen yanı başında ise Endülüs Emevi Devleti’nin hatırasını taşıyan, katedralin üzerine inşa edildiği camiden günümüze ulaşabilen son parça Hiralda Minaresi’ni göreceğiz. Ardından rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda Endülüs ve Hıristiyan ortak mirası mimarisi ile şekillenmiş Kastilya krallarının sarayı Alcazar ve keşiften 19.yy.a kadar Amerika kıtasına yapılan tüm deniz seferlerinin kayıtlarının tutulduğu Hint Arşivleri'nin arasından geçerek "eski" Sevilla olarak adlandırılan Santa Cruz mahallesinin eski dar sokaklarına ulaşacağız. Öğle yemeğimizi gezilerimiz esnasında Restaurante Harinas'da alacağız. Yürüyüşümüzün sonunda günümüzde deniz müzesi olan Torre del Oro yani Altın Kule’yi gördükten sonra Guadalquivir nehrine ulaşacak ve vereceğimiz serbest zaman sonrasında ise otelimize döneceğiz. Akşam yemeğimizi, flamenco dansının doğduğu bu şehirde eşsiz bir flamenco gecesi eşliğinde Palacio Andaluz de Flamenco'da alacağız.
4

8 Kasım 2022 / Salı SEVILLA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Sevilla’yı keşfetmeye eski kontluk sarayları ve ünlü Triana Mahallesi ile devam edeceğiz. Triana, Sevilla şehrinin en geleneksel mahallesi olarak bilinmekte. Guadalquivir nehrinin kıyısında, yıllardır flamenco dansçılarının ve sanatçılarının yaşadığı bu mahalleyi, engizisyon mahkemelerinin ilk başladığı nokta olan, Engizisyon çıkmazını gördükten sonra, Amerika’dan gelen zenginlikler ile kurulmuş geleneksel Sevilla’nın büyül ailelerine ait olan sarayları daha yakından tanıyacağız. Gezimiz ilk olarak Sevilla’lı şair Antonio Machado’nunda doğdu Dueñas Sarayı ile başlayacak ve Lebrija Kontesi’nin Sarayı ile devam edecek. Gotik, Mudejar, Rönesans ve Barok mimarileri ile zenginleştirilmiş bu iki konak/sarayda, geniş bir sanat koleksiyonu, tablolar, kütüphaneler, Roma mozaikleri, el işi halılarını ve muhteşem bahçelerini göreceğiz. Sırada Sevilla’yı kuş bakışı tepeden seyredeceğimiz, şehrin modern yapısı Setas de Sevilla bizlere eşsiz bir manzara sunacak. Güzel bir günün ardından akşam yemeği öncesi otelimize geçip dinleneceğiz. Akşam yemeğimiz Restaurante El Traga'da olacak.
5

9 Kasım 2022 / Çarşamba CORDOBA - GRANADA

Sabah kahvaltı sonrası Sevilla'dan hareket ile 2 saatlik bir yolculuk ile ulaşacağımız Roma İmparatorluğu döneminde bölgenin başkenti olan Cordoba’da da bizi ilk olarak Guadalquivir nehri karşılayacak. Tarihi Roma köprüsünün üzerinden yürüyüp, Roma kapısını geçerek kente giriş yapacağız. 2000 yıllık kentin, en görkemli yapısı, dünyanın en büyük camilerinden olan, 850 adet sütun üzerinde yükselen Kurtuba Ulu Camii’ni ziyaret edeceğiz. Kurtuba Camii’nin görkemine tanıklık ettikten sonra durağımız eski sokaklar. Yolumuz üzerinde Cordoba’nın çiçek sokakları, Endülüs mimarisinin tüm inceliğini yansıtan eski han ve Cordoba evleri var. Birbirinden güzel avlulardan geçerken, havuzlarda şırıldayan suyun sesi kulaklarımızı dolduracak, gözlerimiz ise bin bir renk çiçeklerleri seyre dalacak. Daha sonra öğle yemeğimizi Restaurante Bandolero'da alacağız. Son olarak Cordoba’nın ünlü filosofları Seneca, İbn Rüşd, İbn Meymun’u daha yakından tanıdıktan sonra, tarihi şehir merkezinde vereceğimiz kısa bir serbest zamanın ardından, 2 saatlik bir yolculuk ile Granada'daki otelimize geçeceğiz. Akşam yemeğimizi Restaurante Los Manueles'de alacağız.
6

10 Kasım 2022 / Perşembe GRANADA

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Granada şehrini daha yakından tanımak için sokaklara çıkıyoruz. Endülüs’ün incisi Granada denince ilk akla gelen Elhamra Sarayı olur kuşkusuz. Bizimde Granada’da ilk durağımız muhteşem bahçeleri ve inanılmaz güzellikteki süslemeleri ile Elhamra Sarayı olacak. Uzun saray turumuz sırasında hem Beni Ahmer Krallığı’nın harikalarını seyre dalıp, saray çıkışı San Nikolas Tepesi’nden göreceğimiz Granada ile kucaklaşacağız. Bu güzel şehri keşfetmeye kısa bir ara verip öğle yemeğimizi Restaurante Ruta de laVeleta'da alacağız. Öğle yemeğinden sonra şehir bizi bekliyor; eski Arap mahallesi olan Albacin’de, sokak sanatçılarının hoş ezgileriyle dik sokakları arşınlayıp, Morabütün Camii’ni görüp, şehrin ana caddesi Gran Via caddesine ve şehrin alan kralicenin adını taşıyan Isabel de Catholica meydanına ulaşacağız. Kısa bir kahve yada nane çayı molası sonrası Granada Katedrali ve çarşılar bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz bu güzel kentin çarşılarında gezerken, dileyen misafirlerimiz ise her köşe başında sizi karşılayan kentin birbirinden güzel meydanlarındaki cafelerinde meşhur tapasları tadabilirler. Akşam yemeğimizi Restaurante Mirador de Morayma'da alacağız. Granada’nın keyifli akşamlarından kısa da olsa güzel anılarla konaklama için otelimize geçeceğiz.
7

11 Kasım 2022 / Cuma GRANADA - MALAGA

Sabah Granada'daki otelimizden hareket ile 1,5 saatlik bir otobüs yolculuğu sonrası Malaga havaalanına ulaşacağız. Burada check-in işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Endülüs'ün masalsı hatıraları ile Türkiye'ye döneceğiz....
 • Belirtilen otellerde 6 gece oda kahvaltı dahil konaklama
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Malaga / Malaga – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Saffet Emre TONGUÇ ve Serda BÜYÜKKOYUNCU eşliğinde profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Belirtilen öğle ve akşam yemekleri
 • Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar
 • Müze giriş ücretleri
 • Gezi boyunca turlar esnasında kullanabileceğiniz özel kulaklıklar
 • Covid-19 Seyahat sağlık, kaza ve iptal sigortası
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Gezinin Elli Tonu (Rena Travel) Danışmanlık Hizmeti
 • Programda belirtilen yemekler esnasında alınacak ekstra içecekler
 • Programda belirtilmeyen yemekler
 • Fazla Bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
s
You don't have permission to register