BonVoyage

Lorem ipsum dolor sit amet, eu eos veniam albucius, ius dolor virtute et. Ius recusabo delicatissimi ex. Mea cu utamur.

Instagram

Rena Travel - Laponya

Kuzeyin Masalsı Diyarı: Laponya

Kuzeyin Masalsı Diyarı: Laponya

per person

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu ile Kuzeyin Masalsı Diyarı: Laponya

 

4 GECE – 5 GÜN / 08-12 OCAK 2023

 

 

Finlandiya’nın kuzeyinde yer alan Laponya, ülkenin en büyük bölgesidir. Baltık Denizi’nin kuzeydoğusunda, Kuzey Kutup Dairesi üzerinde yer almaktadır. Kuzey Işıkları, ren geyikleri ve husky köpekleriyle bilinen aynı zamanda da son zamanlarda popülaritesi oldukça artmış destinasyonlardan birisidir. Laponya kutuplara yakın olması sebebiyle oldukça soğuk olabilmektedir ancak kuru bir iklime sahip olması sebebiyle, nemli bölgelerdeki gibi can yakan bir soğuk hissettirmemektedir.

 

UÇUŞ DETAYLARI

08 Ocak 2023 İstanbul – Rovaniemi TK 1749 09.30 (Kalkış) 13.00 (Varış)

12 Ocak 2023 Rovaniemi – İstanbul TK 1750 17.40 (Kalkış) 22.45 (Varış)

 

*** UÇAK BİLETLERİNİ KENDİLERİ TEMİN EDECEK MİSAFİRLERİMİZEYUKARIDAKİ FİYATLARDAN 300 EURO İNDİRİM YAPILMAKTADIR.

 

ÜCRETLER

İki kişilik odada kişi başı: 3850 Euro

Tek kişilik oda farkı: 950 Euro

 

 

4 GECE - 5 GÜN
 • Gidilecek Yer
 • Kalkış
  İstanbul
 • Gidiş Tarihi:
  8 Ocak 2023
 • Dönüş Tarihi:
  12 Ocak 2023
1

8 Ocak 2023 / Pazar İSTANBUL – ROVANIEMI

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde sabah saat 06.30'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 1749 sayılı uçuşu ile Rovaniemi’ye hareket ve 4 saat 30 dakikalık direkt uçuşun ardından yerel saat ile 13.00’de Rovaniemi’ye varış. Özel otobüsümüz ile Laponya'da bulunacağımız süre boyunca ihtiyacımız olan termal kıyafetleri tedarik ediyoruz. Ardından otelimize transfer oluyor, odalarımıza yerleşiyor ve ilk günümüzü noktalıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Santa Claus Hotel'de.
2

9 Ocak 2023 / Pazartesi ROVANIEMI – KEMI – ROVANIEMI

Buzkıran Gemisi ile Buzulların Arasında Yolculuk Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımız ile 1.5 saatlik uzaklıktaki liman kenti Kemi'ye hareket ediyoruz. Kemi'ye varışımızın ardından öğlen yemeğimizi alıyoruz ve sonrasında Kuzey Bothnia körfezinde, buzlar arasında unutamayacağınız kış seyahatlerinden birisi olarak aklınızda kalacak olan Sampo Buzkıran Gemisi ile seyahat ediyoruz. Avrupa'nın en büyük buzlu alanında, arzu eden misafirlerimiz kendilerine verilecek özel kıyafetler ile buzlu denizde yüzebilirler. Tur sonu gemi kaptanı tarafından sertifikalarımız verilecektir. Tur bitiminde Rovaniemi 'deki otelimize transfer. Kısa bir dinlenmenin ardından, akşam yemeğimizi yerel bir restoran olan Restaurant Nili'de alıyoruz. Geceleme otelimizde.
3

10 Ocak 2023 / Salı ROVANIEMI

Husky ve Ren Geyiği Safarisi, Snowmobile Otelde alacağımız kahvaltının ardından safari rehberimizin eşliğinde özel kıyafetlerimizi giyiyor ve kar motorları ile Husky çiftliğine hareket ediyoruz. Unutulmayacak anlar yaşatacak Husky safarisi deneyimiz sonrası yine kar motorları ile Ren Geyiği çiftliğine hareket ediyoruz. Laponya'nın yerel halkı olan Samiler tarafından karşılanacak ve Sami kültürü ile Ren geyiklerinin yetiştirilmesi hakkında bilgi aldıktan ve Ren geyiği tarafından çekilen kızakları sürme tekniğini öğrendikten sonra bu kızaklarla ufak bir gezinti yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Husky çiftliğinde alıyoruz. Tur bitiminde otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi Snowland Igloo Restaurant'da alıyoruz. Geceleme otelimizde.
4

11 Ocak 2023 / Çarşamba ROVANIEMI

Kuzey Işıkları Keşfi Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Kuzey Kutup Çizgisinin tam üzerinden geçtiği Santa Claus Village'a gidiyoruz. Burada dilerseniz Noel Baba ile fotoğraf çektirebilir, sevdiklerinize Noel zamanında ellerine ulaşabilecek kartpostallar gönderebilir veya serbest zamanınızda hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Santa Claus Village 'da geçireceğimiz keyifli vakitin ardından bölgenin en özel otellerinden olan Santa’s Igloos Arctic Circle Otel’e gidiyoruz. Buz otel gezisi ve yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından yerel rehberimiz ile buluşup, Kuzey Işıkları Safarimizi gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz. Yaklaşık 15-20 dakikalık bir yolculuğun ardından iki saat boyunca muhteşem doğa olaylarından biri olan Kuzey Işıklarını gözlemleyeceğimiz kamp alanına varıyoruz. Kamp ateşi etrafında, sıcak içeceklerimizi yudumlarken bir yandan da Kuzey Işıklarını keşfe dalıyoruz. Geceleme Santa’s Igloos Arctic Circle Otel’de.
5

12 Ocak 2023 / Perşembe ROVANIEMI – İSTANBUL

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Rovaniemi Havaalanına transfer oluyoruz. Gümrük, bilet ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 801 sefer sayılı uçuşu ile saat 17.40’da İstanbul’a hareket edip yerel saat ile 22.45'de İstanbul'a varıyoruz. HOŞ GELDİNİZ…
 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Rovaniemi – İstanbul arası Uçak Bileti
 • Santa’s Igloos Arctic Circle Otel’de 1 gece oda kahvaltı konaklama
 • Hotel Santa Claus Rovaniemi 3 gece oda kahvaltı konaklama
 • Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu Eşliğinde Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Aktivitelerde kullanılacak termal kıyafetler
 • Programda belirtilen tüm aktiviteler
 • Programda belirtilen tüm transferler
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Gezi boyunca kullanılacak özel kulaklıklar
 • Tam kapsamlı Kaza, Sağlık, Covid ve İptal Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu
 • Rena Travel - Gezinin Elli Tonu
 • Danışmanlık Hizmetleri
 • Vize Ücreti
 • Öğle ve Akşam yemeklerinde alınacak İçecekler
 • Kişisel harcamalar
s
You don't have permission to register