BonVoyage

Lorem ipsum dolor sit amet, eu eos veniam albucius, ius dolor virtute et. Ius recusabo delicatissimi ex. Mea cu utamur.

Instagram

Rena Travel - Portekiz Turu

Portekiz

Portekiz

$2250 per person

Lizbon, Sintra, Cascais, Obidos, Fatima, Nazare, Guimaraes, Porto

16-20 Mayıs 2022

 

 

TURUN ARTILARI
 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nden her biri birbirinden güzel beş yeri: Heronimos Manastırı ve Belem Kulesi, Sintra, Batalha Manastırı ve Porto Tarihi Merkezi’ni ziyaret edeceğiz.
 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan şair Lord Byron ‘un dünyadaki en güzel köy dediği Sintra’yı gezeceğiz.
 • UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Batalha Manastırı, Hristiyan hacılara uzun zaman boyunca ev sahipliği yapan Fatima’yı keşfedeceğiz.
 • Roma döneminde kurulmuş şirin bir kasaba olan Obidos’da keyifli dakikalar geçireceğiz.
 • Belem Pastanesi’nde bölgenin en ünlü lezzeti “pasteis”‘i tadacağız.
 • Avrupa anakarasının Batı’daki en uç noktası, Roca Burnu’nu görme şansı elde edeceğiz.
 • Günümüzde hala kullanımda olan ve Portekiz tarihini anlatan duvarları ile bilinen Sao Bento Tren İstasyonu’nu ziyaret edeceğiz.
 • Gaia Bölgesi’nin enfes lezzetlerini tadacağız

 

 

OTEL DETAYLARI

 

LİZBON

PortoBay Liberdade

Adres: R. Rosa Araújo 8, 1250-195 Lisboa, Portekiz

Telefon: +351 21 001 5700

 

PORTO

Pestana Vintage Porto Hotel & World Heritage Site

Adres: Praça Ribeira nº1, 4050-513 Porto, Portekiz

Telefon: +351 22 340 2300

 

 

UÇUŞ DETAYLARI

 

16 Mayıs 2022 İstanbul Havaalanı – Lizbon Havaalanı TK 1755 07.30 (Kalkış) 10.25 (Varış)

 

20 Mayıs 2022 Porto Havaalanı – İstanbul Havaalanı TK 1450 16.10 (Kalkış) 22.45 (Varış)

 

 

ÜCRETLER

 

İki Kişilik Odada Kişi Başı: 2550 Euro

 

Tek Kişilik Oda Farkı: 760 Euro

 

 

REZERVASYON

 

Aslı Özlen
Telefon : 0532 296 96 22
E-posta : asli@renatravel.com

 

4 GECE - 5 GÜN
 • Gidilecek Yer
 • Kalkış
  İstanbul
 • Gidiş Tarihi:
  16 Mayıs 2022
 • Dönüş Tarihi:
  20 Mayıs 2022
1

16 Mayıs 2022 / Pazartesi İSTANBUL - LİZBON

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşarak, check-in işlemlerimizi tamamlıyor ve Tük Havayollarının TK 1755 tarifeli seferi ile saat 07.30'da Lizbon'a uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile 10.25'de Lizbon'a varıyor ve panoramik Lizbon şehir turumuz için havalimanından ayrılıyoruz. Şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında öncellikle Expo bölgesini göreceğiz. Ardından Vasca de Gama Kule ve Köprüsü, Heronimos Manastırı, Vasco de Gama'nın denizaşırı keşiflerini anmak için yapılmış olan Belem Kulesi'ni ziyaret ediyoruz. Turumuz sırasında, öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz. Yemekten sonra, ünlü Pasteis de Belem Pastanesi'nde, bölgenin en özel tatlarından olan "pasteis de Belem" tadımı için bir mola veriyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız panoramik tur sırasında ise, Praça do Comerico, Praça Rossio ve coğrafi keşifler anısına yaptırılmış olan Padrao dos Descobrimentos (Keşifler Anıtı) göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zamanımız olacaktır. Serbest zaman sonrasında yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alıyoruz. Geceleme otelimizdedir.
2

17 Mayıs 2022 / Salı LİZBON - SİNTRA - CASCAİS - LİZBON

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından 9. yüzyılın romantik mimarisi ile bezeli şehir planlaması ile UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Sintra'ya hareket ediyoruz. Şair Lord Byron'un dünyadaki, en güzel köy olarak nitelediği Sintra'da yer alan National Palace'ı ziyaret ediyoruz. Saray gezimizin ardından ilk olarak öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alıp daha sonra, Avrupa anakarasının Batı'daki en uç noktası kabul edilen Cabo do Roca'yı (Roca Burnu) ve Cascais adlı eski balıkçı kasabasını geziyoruz. Turumuz ardından Lizbon'a geri dönüyoruz ve şehir merkezinde serbest zamanımız olacak. Ardından akşam yemeği ve Fado Gecesi. Konaklama otelimizde.
3

18 Mayıs 2022 / Çarşamba LİZBON - OBİDOS - FATİMA - NAZARE - PORTO

Kahvaltının ardından Porto'ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Porto'ya varmadan önce yolculuğumuz esnasında ilk durağımız Roma döneminde kurulmuş şirin eski bir kasaba olan Obidos olacak. Obidos'u ziyaret ettikten sonra yolculuğumuza devam edip "Fatima'nın Üç Sırrı" mucizesi ile ünlenen ve her yıl on binlerce hristiyan hacıya ev sahipliği yapan Fatima Kasabası'nı keşfedeceğiz. Fatima gezisinin ardından yüksek koylarla çevrili, balıkçı şehri Nazare'yi görüyoruz. Tur bitimi, Nazare'de yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemekten sonra Porto'ya olan yolculuğumuz devam edecek. Porto'ya varışımızla birlikte otelimize geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi yerel birrestoranda almaya gidiyoruz. Konaklama otelimizde
4

19 Mayıs 2022 / Perşembe PORTO - GUİMARAES - PORTO

Kahvaltının ardından Porto şehir turumuz için otelden ayrılıyoruz. Şehir turumuz sırasında göreceğimiz yerler arasında; Sao Bento Tren İstasyonu, Sao Francisco Kilisesi, Foz, Boa Vista Bulvarı ve Stock Exchange Palace mevcuttur. Şehir turumuz sırasında ayrıca Dom Luis köprüsünü geçerek Gaia'ya şarap tatmak üzere şarap mahzenlerine gidiyoruz. Sonrasında Rio Doura nehri üzerinde tekne gezimizi yapıyoruz. Tekne gezisinden sonra öğle yemeğimizi yerel bir rrestoranda alıyoruz. Daha sonra "Portekiz uyruğunun doğduğu kent" olarak bilinen Guimaraes'e geçiyoruz. 10. yüzyılda yapılmış Guimaraes Kalesi ve Bragança Dükleri Sarayı (Paço dos Duques de Bragança), 15-19. yüzyıla ait heykellerle bezeli cephesiyle Nossa Senhora da Oliveira Kilisesi ve Santa Clara Kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından Largo de Oliveira'da (Zeytin Ağacı Meydanı) mola veriyoruz ve Porto'ya dönmek üzere yola çıkıyoruz. Akşam yemeğimizi Porto'da yerel bir restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.
5

20 Mayıs 2022 / Cuma PORTO - İSTANBUL

Kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zamanımız olacak. Ardından Porto havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Havayollarının TK 1450 tarifeli seferi ile saat 16.10'da İstanbul'a uçuyoruz. İstanbul'a varışımız saat 22.45'de olacak. Bir sonraki keşfimizde görüşmek üzere.
 • Türk Havayolları ile İstanbul – Lizbon / Porto – İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Profesyonel rehberlik hizmeti
 • Programda belirtilen tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Programda belirtilen beş yıldızlı otellerde oda kahvaltı dahil konaklama
 • Lizbon, Guimaraes, Porto şehir turları
 • Sintra, Cascais, Obidos, Fatima ve Nazare gezileri
 • Porto'da şarap tadımı ve tekne gezisi
 • Covid-19 Seyahat sağlık, kaza ve iptal sigortası
 • Yurtdışı çıkış pulu
 • Gezinin Elli Tonu (Rena Travel) Danışmanlık Hizmeti
 • Schengen vize ücreti
 • Ekstra içecekler
 • Fazla bagaj ücreti
 • Kişisel harcamalar
s
You don't have permission to register