BonVoyage

Lorem ipsum dolor sit amet, eu eos veniam albucius, ius dolor virtute et. Ius recusabo delicatissimi ex. Mea cu utamur.

Instagram

Rena Travel - Ürdün Macerası

Ürdün Macerası

Ürdün Macerası

per person

Saffet Emre Tonguç ve Serda Büyükkoyuncu ile Ürdün Macerası

 

4 GECE – GÜN / 16 EKİM 2022

 

Modern ve eskinin zıtlığına şahit olmak, güzeller güzeli “Pembe Şehir” Petra’nın büyüsüne kapılmak, UNESCO dünya miras listesindeki yerleri keşfetmek, mistik çöllerin ıssızlığında parıldayan yıldızları izlemek, Dünya’nın en alçak noktasında bulunmak… Mistik ve sıra dışı bir deneyim sizi bekliyor..

 

 

UÇUŞ DETAYLARI

 

16 Ekim 2022 İstanbul – Amman TK 816 12:05 (Kalkış) 14:15 (Varış)

 

21 Ekim 2022 Akabe – İstanbul TK 819 01:40 (Kalkış) 04:20 (Varış)

 

 

ÜCRETLER

İki kişilik odada kişi başı: 2.990 Dolar

 

Tek kişilik odada kişi başı: 3.890 Dolar

 

 

NOTLAR

Ürdün, Türk Pasaport sahibi kişilerden vize istememektedir. En az 6 ay geçerli pasaportunuzun olması yeterlidir. Ürdün için en az 2 doz aşı yaptırmış olmanız ve aşı sertifikanızın olması gerekmektedir.

 

 

 

 

4 GECE - 5 GÜN
 • Gidilecek Yer
 • Kalkış
  İstanbul
 • Gidiş Tarihi:
  16 Ekim 2022
 • Dönüş Tarihi:
  21 Ekim 2022
1

16 Ekim 2022 - Pazar (İstanbul & Amman)

İstanbul Havaalanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 10:00'da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Türk Hava Yolları’nın TK 816 sefer sayılı uçuşu ile saat 12:05’de Amman’a hareket ve yerel saat ile14:15’de varış. Varışı takiben özel otobüsümüz ile Ürdün'ün modern başkenti, tarihte Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplamış olan Amman'da Şehir Turu’muza başlıyoruz. Karşıtlıkların, modern ve eskinin karışımı olan şehirde altı bin kişilik kapasitesi ile kültür ve sanat etkinlikleri içinde hala kullanılmakta olan Roma Tiyatrosu, Folklor Müzesi, Arkeoloji Müzesi ve Amman'ı oluşturan 7 tepeden birisinde bulunan Amman Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Şehrin modern zamandaki refahı ve ılıman iklimi nedeniyle, Ürdün nüfusunun neredeyse yarısı Amman Bölgesi’nde yoğunlaşmıştır. Tüm binaların yerel taşla döşenmesi gerektiğini belirten bir belediye yasasına göre, yerleşim bölgeleri çoğunlukla ağaçlarla çevrili sokaklar ve zarif, neredeyse monoton beyaz evlerle çevrili caddelerden oluşur. Şehir merkezi bölgesi çok daha eski ve daha geleneksel, küçük işletmeler muhteşem mücevherlerden günlük ev eşyalarına kadar her şeyi üretiyor ve satıyor. Amman halkı çok kültürlü, çok mezhepli, iyi eğitimli ve son derece misafirperverdir. Ziyaretçileri ağırlıyorlar ve onlara büyüleyici, canlı şehirlerini göstermekten gurur duyuyorlar. Akşam üzeri otelimize transfer, odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
2

17 Ekim 2022 - Pazartesi (Jerash & Ölü Deniz)

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından harika bir gün bizi bekliyor. Bugün önce, 6500 yıllık tarihe sahip, M.S.749 yılında gerçekleşen depremden beri yüzyıllarca toprak altında kalan Antik Kent Jerash'a doğru yola çıkıyoruz ve ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından arkeolojik Dünya Mirası alanı olan Vaftiz Siti'ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında ise Ölü Deniz için yola çıkıyor, öğle yemeğimizi Marriott Dead Seas Hotel’de almamızın ardından akşam saatlerine kadar Ölü Deniz’in keyfini çıkartıyoruz. Akşam saatlerinde Amman’a geri dönüyor ve akşam yemeğimizi Ürdün’ün Fakhreldin Restaurant’da alıyoruz. Geceleme otelimizde.
3

18 Ekim 2022 - Salı (Wadi Rum)

Sabah kahvaltısının ardından otelimizde check-out işlemlerini tamamlıyor ve Wadi Rum için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından Wadi Rum'a varışımıza istinaden; Mars gezegenini anımsatan çöle, özel tasarlanmış kamp alanına hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi kampta Açık Büfe olarak alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra sınırsız boş alanların tadını çıkararak 4000 yıllık kaya çizimlerini, kanyonları, su deliklerini ve diğer birçok muhteşem hazineyi keşfediyoruz. Sonrasında iki saatlik jeep turunun keyfini çıkartıyoruz. Akşam yemeğimizi kampta alıyoruz. Akşam yemeğinden sonra unutulmaz bir deneyim bizleri bekliyor. Wadi Rum'un olağanüstü manzarasında, berrak gökyüzünün altında yıldızları, deneyimli bir astronom ile birlikte büyük profesyonel astronomik teleskoplar kullanarak gözlemliyoruz. Takımyıldızlar net ve görülebilir olacak. Konaklama Kamp Oteli’mizde.
4

19 Ekim 2022 - Çarşamba (Petra & Akabe)

Sabah kahvaltısının ardından Petra Antik Kenti için yola koyuluyoruz. Unesco Dünya Mirası Listesi'nde bulunan, Dünya'nın 7 harikasından biri olarak seçilen, M.Ö 400 ve M.S 106 yılları arasında Nebati Krallığı’na başkentlik yapmış Petra Antik Şehri Turu’muza başlıyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı "Pembe Şehir" olarak da bilinen şehirde Al-Khazneh (Hazine), Roma Tiyatrosu ve Kral Mezarları’nı görüyoruz. Eski Şehir’de, "Um Sihon Köyü" ile "Musa Vadisi" arasında Petra Bölgesi dağlarının kalbinde yer alan Basin Restaurant'ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Güzel Petra Dağları ile çevrili keyifli bir yemek deneyiminin tadını çıkartıyoruz. Akşam üzeri Akabe’ye gidiyoruz. Konaklayacağımız lüks otelimizde akşam yemeği alacağız. Geceleme otelimizde.
5

20 Ekim 2022 - Perşembe (Akabe & İstanbul)

Otelimizde sabah kahvaltısı ve kısa bir panoramik Akabe Turu. Dileyen misafirlerimiz için otelimizin sunduğu olanaklardan faydalanmak için serbest zaman. Öğleden sonra özel bir Tekne Turu’nda sizleri misafir edeceğiz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından gece Akabe Havaalanı’na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 819 sefer sayılı uçuşu (21 Ekim 2022)ile saat 01:40’da İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 04:20’de varış. HOŞ GELDİNİZ…
 • Amman’da 1.Sınıf Otelde 2 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama
 • Wadi Rum’da 1.Sınıf Kamp Otelde 1 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama
 • Akabe’da 1.Sınıf Otelde 1 Gece Oda + Kahvaltı Konaklama
 • Saffet Emre Tonguç Eşliğinde Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Programda belirtilen Tüm Geziler
 • Programdan belirtilen Tüm Öğle Yemekleri
 • Programdan belirtilen Tüm Akşam Yemekleri
 • Wadi Rum’da Jeep Turu ve Yıldız Gözlemi Semineri
 • Ölü Deniz’de Marriott Dead Sea Hotel’e Giriş Ücreti
 • Gezilerde kullanılacak Kulaklıklı Rehber Ses Sistemi
 • Programda belirtilen Transferler
 • Tam kapsamlı Kaza, Sağlık, Covid ve İptal Sigortası
 • Yurtdışı Çıkış Harcı
 • Gezinin Elli Tonu - Rena Travel danışmanlık hizmeti
 • THY Uçak Bileti
 • Öğle ve Akşam Yemeklerindeki İçecekler
 • Özel Harcamalar
s
You don't have permission to register